Županijsko stručno vijeće učitelja i nastavnika matematike

Održano Županijsko stručno vijeće učitelja i nastavnika matematike Istarske županije

Autor: Vesna Vujasin Ilić, 10. 3. 2024. 17:07

Županijsko stručno vijeće nastavnika matematike Istarske županije održano u Gimnaziji i strukovnoj školi Jurja Dobrile Pazin 6. ožujka 2024. u trajanju od 5 sati.

Polaznici će:

- provesti  završnu analizu radova pisanih provjera za element vrednovanja - rješavanje problema, radionice županijskog stručnog vijeća

- analizirati zadatke pisane provjere odgojno-obrazovnih ishoda pri vrednovanju elementa – matematička komunikacija

Teme:

1. Osvrt na završnu analizu radova pisanih provjera za element vrednovanja - rješavanje problema, radionice županijskog stručnog vijeća, Vesko Nikolaus, univ. spec. paed., viši savjetnik za matematiku, Vesna Vujasin Ilić, prof. savjetnik (120 minuta)

2. Vrednovanje ostvarenosti odgojno-obrazovnih ishoda učenja prema predmetnom kurikulumu Matematika s naglaskom na matematičku komunikaciju - radionica, Vesko Nikolaus, univ. spec. paed., viši savjetnik za matematiku, Vesna Vujasin Ilić, prof. savjetnik (150 minuta)

3. Razno (30 minuta)

Dogovoreno je da će materijali koji su korišteni na skupu biti objavljeni u Teamsu ŽSV nastavnika matematike Istarske županije.

Autor: Vesna Vujasin Ilić, 20. 10. 2023. 18:53

Županijsko stručno vijeće nastavnika matematike Istarske županije održano u Gimnaziji i strukovnoj školi Jurja Dobrile Pazin 12. listopada 2023. u trajanju od 5 sati.

Polaznici će:

- upoznati se s Planom i programom rada za školsku godinu 2023./2024.

- upoznati se s vrednovanjem ostvarenosti odgojno-obrazovnih ishoda učenja prema predmetnom kurikulumu Matematika

- analizirati zadatke pisane provjere odgojno-obrazovnih ishoda pri vrednovanju elementa vrednovanje – rješavanje problema

Teme:

1. Plan i program rada Vijeća za školsku godinu 2023./2024. – Vesna Vujasin Ilić, prof.savjetnik (30 minuta)

2. Vrednovanje ostvarenosti odgojno-obrazovnih ishoda učenja prema predmetnom kurikulumu Matematika, Vesko Nikolaus, univ. spec. paed., viši savjetnik za matematiku (120 minuta)

3. Završna analiza radova pisanih ispita za element vrednovanja - rješavanje problema, sa radionice međužupanijskog stručnog vijeća, Vesko Nikolaus, univ. spec. paed., viši savjetnik za matematiku, Vesna Vujasin Ilić , prof. savjetnik (120 minuta)

4. Razno (30 minuta)

Autor: Vesna Vujasin Ilić, 11. 10. 2023. 10:52

Poštovane kolegice i kolege,

na ettaedu.azoo.hr je objavljen Skup koji će se održati 12. listopada 2023. u Gimnaziji i strukovnoj školi Jurja Dobrile Pazin s početkom u 10 sati.

Teme:

1. Plan i program rada Vijeća za školsku godinu 2023./2024., Vesna Vujasin Ilić, prof. savjetnik

3. Završna analiza radova pisanih ispita za element vrednovanja - rješavanje problema, sa radionice međužupanijskog stručnog vijeća, Vesko Nikolaus, univ. spec. paed., viši savjetnik za matematiku, Vesna Vujasin Ilić, prof. savjetnik

4. Razno

Srdačan pozdrav,
Vesna Vujasin Ilić, prof.

Autor: Vesna Vujasin Ilić, 14. 7. 2023. 17:11

Županijsko stručno vijeće učitelja i nastavnika matematike Istarske županije održano je 3. srpnja 2023. godine u Pazinskom kolegiju u Pazinu.

Teme:

1. "U potrazi za pravim riječima" - komunicirati u svijetu koji se stalno mijenja, Luana Poleis, mag.psych., psiholog i psihoterapeut

2. Izvješće sa skupa voditelja Županijskih vijeća učitelja i nastavnika matematike: Poticanje kreativnosti kod učenika u odgojno-obrazovnom procesu, Maja Kalebić, prof.

3. Chat GPT - primjena umjetne inteligencije u nastavnom procesu, Matija Plastić, mag.educ.inf.

4. Zadatak na više razina, Robert Gortan, prof., Vesna Vujasin Ilić, prof.

5. Kako potaknuti učenike da razmišljaju o financijama, Kristina Opatić, prof.

Autor: Vesna Vujasin Ilić, 15. 6. 2023. 21:22

Drage kolegice i kolege,

na ettaedu.azoo.hr je objavljen Skup koji će se održati 3.srpnja 2023. s početkom u 10 sati.

Teme:

4. Zadatak na više razina, Robert Gortan, prof., Vesna Vujasin Ilić, prof.

5. Kako potaknuti učenike da razmišljaju o financijama, Kristina Opatić, prof.

Srdačan pozdrav,
Vesna Vujasin Ilić, prof.

Autor: Vesna Vujasin Ilić, 13. 6. 2023. 20:03

Poštovane kolegice i kolege,
Županijsko vijeće za osnovne i srednje škole Istarske županije održat će se u ponedjeljak 3. srpnja 2023. u Pazinskom kolegiju u Pazinu s početkom u 10 sati.
Skup će biti objavljen na ettaedu.azoo.hr tijekom ovog tjedna.
Srdačan pozdrav 🌻,
Vesna Vujasin Ilić

Održano Županijsko stručno vijeće nastavnika matematike Istarske županije

Autor: Vesna Vujasin Ilić, 13. 6. 2023. 19:59

Županijsko stručno vijeće nastavnika matematike Istarske županije održano je u utorak 21. ožujka 2023. u Gimnaziji i strukovnoj školi Jurja Dobrile Pazin.

1. Biti dobro usprkos svemu -Tina Gregorović Hlušička, Iva Luk
  2. Primjena kvadratne funkcije -Tea Šumberac
  3. Moj (ne)prijatelj Photomath - Sara Bekavac
  4. Kakuro - matematička interpretacija popularne logičke slagalice i nekih strategija njenog rješavanja, David Mosettich